OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

Základné informácie

Prešporský Ultra Trail je nekomerčné podujatie určené pre všetkých ultrabežcov a diaľkových turistov, ktorí sa chcú prebehnúť alebo prejsť po jesenných lesoch v blízkosti Bratislavy a cez mesto, či vyskúšať si svoj prvý diaľkový pochod či ultrabeh v menej náročných podmienkach a teréne. Okrem toho je cieľom ukázať zaujímavé bežecké trasy v Bratislavskom lesoparku a Malých Karpatoch, a v neposlednom rade aj rozšírenie ultrabežeckej a diaľkoplazeckej komunity, umožnenie spoznania nových priateľov a spoločná rozlúčka so stovkárskou sezónou na Slovensku.

Dátum:

22.-23. október 2016

Organizátor:

Občianske združenie SLOVAK ULTRA TRAIL
Nejedlého 41
841 02
Bratislava
IČO: 42364582

 Dňa 17. februára 2015 bolo podujatie schválené rozhodnutím orgánu ochrany prírody (Okresný úrad Bratislava, odbor starostlivosti o životné prostredie, oddelenie ochrany prírody a vybraných zložiek životného prostredia kraja) v zmysle zákona č. 543/2002 Z. z. (do 1.11.2017).

Prezentácia a štart:  

103 km aj 50 km trasa štartuje z Dúbravky. Prezentácia sa koná od 06.00 do 06.50 hod. v dome kultúry Dúbravka. Pred štartom sa účastníci presunú na blízke parkovisko pred LIDL-om, odkiaľ sa štartuje spoločne o 07.00 hod.

 Cieľ:  

Cieľ trasy ULTRA aj MINI-ULTRA sa nachádza v Rači v Kultúrnom stredisku Žarnovická 7. Bližšie o cieli nájdete v sekcii Praktické informácie.

Časový limit:

Pre trasu ULTRA je limit na jej dokončenie 23 hodín, pre trasu MINI-ULTRA je stanovený limit 13 hodín. Živé kontroly budú na mieste v časovom rozsahu pokrývajúcom najnižšie priemerné tempo cca 4,5 km/h. Bližčie informácie o časových limitoch kontrolných stanovíšť nájdete v sekcii Trasa.

Maximálny počet účastníkov:

Maximálny počet účastníkov je 180 pre celé podujatie (90 účastníkov pre trasu ULTRA a 90 účastníkov pre trasu MINI-ULTRA).

Kategórie:

Prešporský Dračí dvojboj:

Trasa MINI-ULTRA (50 km) je súčasťou Prešporského Dračieho dvojboja, kombinácie s Dračím krosom, ktorý sa koná v nedeľu 23. oktobra 2016. Informácie o Prešporskom Dračom dvojboji nájdete TU.

Štartovné:

Účasť na tomto podujatí (s výnimkou kombinácie "Prešporský Dračí dvojboj") nie je podmienená zaplatením štartovného poplatku.

Na štarte, ale aj v cieli bude možné dať dobrovoľný príspevok na podujatie. Všetky vyzbierané peniaze budú použité na pokrytie nákladov súvisiacich s podujatím PUT 2016 (resp. v prípade, že by vyzbierané peniaze boli vo vyššej sume ako celkové náklady súvisiace s PUT 2016, ich zvyšok bude uložený ako dar na organizáciu ďalších podujatí pre vás).

Okrem toho bude možné (a veľmi vítané) prispieť štartovným v podobe občerstvenia, ktoré bude následne použité na akcii. Ak máte možnosť napiecť napr. koláčiky, slané pečivo, pripraviť vegánske pochúťky a podobné, prípadne priniesť napr. sušené ovocie, domáce müsli, orechy a ďalšie potraviny vhodné pre pohostenie ultrabežcov a diaľkoplazov, budeme veľmi radi za spestrenie menu na občerstvovačkách :) Ak by ste mali chuť prispieť takouto formou, dajte nám prosím vedieť prostredníctvom e-mailu na ultrapresporok@gmail.com